V prvem krogu državnega prvenstva v članski kategoriji, so naše članice gostovale pri ekipi iz Žalca. Tekma se je začela precej izenačeno, nato pa so domačinke stopile na plin in si priigrale štiri zadetke prednosti, a so jih gostje hitro ujele in izenačile na 8:8. Po nekaj tehničnih napakah gostij so si domačinke ponovno priigrale nekaj zadetkov prednosti. Polčas se je končal z izidom 14:10 v prid domačih. V drugem polčasu smo spremljali borbeno igro obeh ekip, a žal se ekipa iz Novega mesta, ni uspela približati več kot na dva zadetka zaostanka. Tekma se je na koncu končala z rezultatom 27:20, v prid igralkam domače ekipe. Klub porazu smo spremljali borbeno igro naših rokometašic.

Naslednjo priložnost bodo imele igralke Krke že čez dober teden dni. V domačo Stopško dvorano v torek : 28.09.2016, ob 19:30 prihaja ekipa Žalca, torej obeta se povratni dvoboj teh dveh ekip in sicer, ekipi se bosta borili za vstop v ¼ pokalnega tekmovanja Slovenije.