Skoči na vsebino

Mladinke otvorile teden z novo zmago!

Včeraj se je v Športni dvorani Stopiče odvila tekma 8. kroga 1. državne mladinke lige, na kateri so se domačinke pomerile z ekipo RK Olimpije.

Prvo vodstvo na tekmi so dosegle Krkašice, vendar jim je Olimpija neprestano sledila. Vse do 25. minute je tekma tekla gol za gol, obe ekipi pa sta prikazali borbeno in napeto tekmo. Na koncu prvega polčasa so varovanke Petra Milka stopile še prestavo višje ter si pred glavnim odmorom z nekaj dobrimi obrambami in hitrimi polprotinapadi zagotovile prednost štirih zadetkov (15:11). V drugem polčasu so domačinke še naprej igrale odločno, vendar se tudi gostje niso udale. Po nekaj nezbranosti v obrambi ter izključitvi domače igralke so gostje napake hitro kazovale, po dobrih desetih minutah drugega polčasa pa zaostanek popolnoma izničile (21:21). Domačinke se pritiska niso ustrašile, ohranile pa so tudi svoj ritem tekme. Po napeti končnici so Krkašice počasi, a vztrajno strle odpor ljubljanske ekipe, na koncu pa se veselile zmage in novih dveh točk z rezultatom 30:25!

Čestitke dekletom za prikazano igro in borbo ter srečno v nadaljevanju sezone!