Skoči na vsebino

Krkašice morale priznati premoč v polfinalu proti Krimu, jutri borba za tretje mesto!

Na Kodeljevem v Ljubljani je potekala prva polfinalna tekma zaključnega turnirja ženskega pokala Slovenije.

V uvodnih minutah so Krkašice sicer prve povedle a so Krimovke hitro izenačile ter prešle v vodstvo (2:4). Prednost so varovanke Uroša Bregarja še naprej držale in v 24. minuti prvič povedle s štirimi zadetki (7:11). Tako so prvi polčas dobile s prednostjo petih zadetkov (9:14).

Tudi v začetku drugega dela so prve zadele varovanke trenerja Salvadorja Kranjčiča in bile nekajkrat blizu znižanja rezultata na samo dva zadetka. Krimovke so se vendarle zbrale in v drugem delu drugega polčasa le uspele povesti s petimi zadetki prednosti in svoje vodstvo do konca tekme zvišale do končnih 9 zadetkov (16:25). Z zmago so se tako uvrstile na jutrišnji finale, ki ga bodo odigrale proti ekipi iz Ajdovščine. Krkašice pa v boju za tretje mesto ob 15.30 uri čaka ekipa Zagorja.

Prva strelka tekme je bila Polona Barič, ki je zadela sedemkrat. Pri Novomeščankah pa je štirikrat zadela Tjaša Veble.