Skoči na vsebino

Kadetinje do tesnega poraza v Tivoliju

V soboto, 9. marca so kadetinje gostovale v dvorani Tivoli, kjer so se pomerile z ekipo Olimpije.

Tekmo so odločneje začele domačinke, ki so z dobro obrambo v začetku prišle do prednosti (5:1). Po minuti odmora gostujočega trenerja Salvadorja Kranjčiča so Krkašice v napadu nastopile bolj suvereno, prednost gostij pa je počasi nehala naraščati. Sledilo je nekaj minut nezbranosti v obrambi Olimpije. Naila Ljubijankić  je bila najprej izključena v 20. minuti (14:10), nato pa še enkrat v  24. minuti. Številčno premoč na igrišču so Krkašice pametno izkoristile in izenačile rezultat (15:15). Do konca polčasa je bila igra izredno napeta, na glavni odmor pa so Krkašice odšle z golom prednosti (19:20).
Tudi drugi polčas se je nadaljeval izredno borbeno in izenačeno. Z nekaj hitrimi napadalnimi akcijami so do nove prednosti prišle domačinke (30:25). Trener Kranjčič je z novo minuto odmora v 45. minuti pomiril igralke ter jim dal nova navodila za zaključek tekme. Krkašice so se na igrišče vrnile z željo po zmagi. Po zadetku domačinke Tije Jeglič so sledili štirje hitri zadetki Krkašic, ki so zaostanek znižale na zgolj gol prednosti (31:30). Kljub borbi do zadnje minute pa je v novomeškem taboru žal ostalo premalo moči za preobrat. Domačinkam so morale priznati premoč s končnim rezultatom 35:34.