ŽRK VELENJE : ŽRK KRKA

V zaostalem 17. krogu 1. A DRL, so se Krkašice odpravile na gostovanje v Velenje.

V uvodnih minutah smo spremljali izenačeno igro a kmalu so Velenjčanke s čvrsto obrambo uspele preprečiti gostjam nalet in same poskrbele za hitre protinapade in uspešne zaključke. Tako so si v 20. minuti tekme priigrale vodstvo 4 zadetkov (10:6). Krkašice to ni vrglo iz tira, z nekaj dobrimi zaporednimi obrambami so ustavile nalet domačink in v napadu uspele rezultat do konca polčasa izenačiti. (11:11)

V začetku drugega polčasa pa so gostje takoj prevzele vajeti v svoje roke, prenesle zanesljivo igro iz zaključka prvega polčasa v začetek drugega, ter si z agresivno obrambo in borbenostjo v napadu priigrale 7 zadetkov prednosti. V nadaljevanju so se Velenjčanke le uspele približati na tri gole zaostanka vendar so Novomeščanke tekmo varno pripeljale do konca v svojo korist z rezultatom 22:27.

Pri domačih sta največ zadetkov dosegli Ines Amon 8 (4) in Ferenc Nastja (7), pri Krkašicah pa je bila s 7(2) zadetki najbolj uspešna Urška Vidic.